MultiRender mode formatter collection (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: select
it: seleziona

en: Content
it: Contenuto

en: Field
it: Campo

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
it: Rendering recursivo rilevato per la entità @entity_type @entity_id. Rendering interrotto.
