Drupal 8 multilingual demo (8.x-1.4) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Home
is: Heim

en: Body
is: Skrokkur

en: Content
is: Innihald

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Help
is: Hjálp

en: Picture
is: Mynd

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Users
is: Brúkarar

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: @site verður viðlíkahildin í løtuni. Vit burdu verið aftur innan stutta tíð. Takk fyri tolnið.

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: English
is: Enskt

en: French
is: Franskt

en: Spanish
is: Spanskt

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Language switcher
is: Skift millum mál

en: Subtitle
is: Næsta yvirskrift

en: Hungarian
is: Ungarskt

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Personal contact form
is: Persónligt kontaktoyðublað

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal
