Drupal 8 multilingual demo (8.x-2.6) - en to cs translation catalogue (68 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Currency
cs: Měna

en: On
cs: Zapnuto

en: Search
cs: Hledat

en: Help
cs: Nápověda

en: Picture
cs: Obrázek

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Off
cs: Vypnuto

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Authored by
cs: Autor

en: Price
cs: Cena

en: Desc
cs: Sestupně

en: User login
cs: Přihlášení

en: Users
cs: Uživatelé

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Tools
cs: Nástroje

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full
cs: Celé

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: English
cs: Anglicky

en: French
cs: Francouzsky

en: Spanish
cs: Španělsky

en: Product
cs: Produkt

en: Changed
cs: Změněno

en: Products
cs: Produkty

en: Tabs
cs: Záložky

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Hungarian
cs: Maďarsky

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Not applicable
cs: Nelze použít

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Not specified
cs: Nespecifikováno

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.

en: Large (480×480)
cs: Velký (480x480)

en: Medium (220×220)
cs: Střední (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML
