Drupal 8 multilingual demo (8.x-4.4) - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Currency
fi: Valuutta

en: On
fi: Käytössä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Help
fi: Ohje

en: Picture
fi: Kuva

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Price
fi: Hinta

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Tools
fi: Työkalut

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Authored on
fi: Luotu

en: English
fi: englanti

en: French
fi: ranska

en: Spanish
fi: espanja

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Products
fi: Tuotteet

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Hungarian
fi: unkari

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Personal contact form
fi: Henkilökohtainen yhteydenotto

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Master
fi: Isäntä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: The time that the node was created.
fi: Solmun luontiajankohta.

en: A boolean indicating whether the node is published.
fi: Kertoo onko sisältö julkaistu vai ei.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML
