Drupal 8 multilingual demo (8.x-5.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Help
bn: সহায়তা

en: Picture
bn: ছবি

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bn: @site বর্তমানে মেরামত করা হচ্ছে। আমরা শিঘ্রই ফিরে আসব। অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন।

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
