Drupal 8 multilingual demo (8.x-5.0) - en to el translation catalogue (63 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: On
el: Ανοικτό

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Help
el: Βοήθεια

en: Picture
el: Εικόνα

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Off
el: Κλειστό

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Price
el: Tιμή

en: Desc
el: Φθί

en: User login
el: Είσοδος

en: Users
el: Χρήστες

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Product
el: Προϊόν

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Products
el: Προϊόντα

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Language switcher
el: Αλλαγή γλώσσας

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Personal contact form
el: Προσωπική φόρμα επικοινωνίας

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: All content
el: Όλο το περιεχόμενο

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Not specified
el: Δεν προσδιορίζεται

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς
