Drupal 8 multilingual demo (8.x-5.0) - en to vi translation catalogue (41 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Body
vi: Nội dung

en: Content
vi: Nội dung

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: On
vi: Bật

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Picture
vi: Hình ảnh

en: Add content
vi: Thêm nội dung

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Off
vi: Tắt

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Sticky at top of lists
vi: Đưa lên đầu danh sách

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Price
vi: Giá

en: Desc
vi: Giảm dần

en: User login
vi: Đăng nhập

en: Users
vi: Người dùng

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
vi: @site đang được bảo trì. Chúng tôi sẽ trở lại trong thời gian sớm nhất. Xin vui lòng chờ đợi.

en: Tools
vi: Các công cụ

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Full
vi: Đầy đủ

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Product
vi: Sản phẩm

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Products
vi: Sản phẩm

en: Anonymous user
vi: Người dùng nặc danh

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Language switcher
vi: Chuyển đổi ngôn ngữ

en: Subtitle
vi: Phụ đề

en: Administrator
vi: Người quản lý

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Personal contact form
vi: Trang liên hệ cá nhân

en: Powered by Drupal
vi: Sử dụng Drupal

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Basic page
vi: Trang cơ bản

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
vi: Kiểu nội dung <em>Trang</em> bao gồm các nội dung tương đối ít thay đổi, ví dụ như một trang 'Giới thiệu'.

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
