Drupal 8 multilingual demo (8.x-5.1) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: Content
is: Innihald

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: On
is: Virkjað

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Help
is: Hjálp

en: Picture
is: Mynd

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Off
is: Af

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Authored by
is: Höfundur

en: Price
is: Verð

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Users
is: Notendur

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: Unnið er að viðhaldi @site. Við komum aftur fljótlega. Kærar þakkir fyrir biðlundina.

en: Tools
is: Tól

en: Sort by
is: Raða eftir

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Spanish
is: Spænska

en: Product
is: Vara

en: Products
is: Vörur

en: Tabs
is: Flipar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Hungarian
is: Ungverska

en: Not applicable
is: Á ekki við

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Personal contact form
is: Hafa samband

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
