Multiple databases connection (1.0.1) - en to af translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Delete
af: Vee uit

en: Submit
af: Stuur

en: Username
af: Gebruiksersnaam

en: Edit
af: Wysig

en: Password
af: Wagwoord

en: username
af: gebruikersnaam

en: Created
af: Geskep

en: Host
af: Masjien

en: Operation
af: Operasie

en: Database username
af: Databasis-geruikersnaam

en: Database password
af: Databasis-wagwoord

en: Database name
af: Databasisnaam

en: Database host
af: Databasis-masjien

en: Database port
af: Databasis-poort
