Multiple databases connection (1.0.1) - en to ast translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Edit
ast: Editar

en: Password
ast: Clave

en: username
ast: nome d'usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Host
ast: Sirvidor

en: Operation
ast: Operación

en: Database username
ast: Nome d'usuariu pa la base datos

en: Database password
ast: Clave pa la base datos

en: Database name
ast: Nome de la base datos

en: Port
ast: Puertu

en: Database host
ast: Sirvidor de la base datos

en: Database port
ast: Puertu de la base datos
