Multiple databases connection (1.0.1) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Host
bn: হোস্ট

en: Database username
bn: ডাটাবেস ইউজারনেম

en: Database password
bn: ডাটাবেজের পাসওয়ার্ড

en: Database name
bn: ডাটাবেজের নাম

en: Port
bn: পোর্ট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Database host
bn: ডাটাবেজের হোস্ট

en: Database port
bn: ডাটাবেজ পোর্ট
