Multiple databases connection (1.0.1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Username
de: Aawändername

en: Host
de: Rächner

en: Database username
de: Datebank-Benutzer

en: Database password
de: Datebank-Passwort

en: Database name
de: Datebank-Name

en: Port
de: Aaschluss

en: Database host
de: Datebank-Host

en: Database port
de: Datebank-Port
