Multiple databases connection (1.0.1) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Username
is: Notendanafn

en: Edit
is: Breyta

en: Password
is: Lykilorð

en: username
is: notandanafn

en: Created
is: Stofnað

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Database prefix
is: Gagnagrunnsforskeyti

en: Host
is: Vél

en: Database username
is: Notandanafn gagnagrunns

en: Database password
is: Lykilorð gagnagrunns

en: Database name
is: Nafn gagnagrunns

en: About
is: Um

en: Database host
is: Gagnagrunnsþjónn

en: Database port
is: Gagnagrunnsport
