Multiple databases connection (1.0.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Edit
it: Modifica

en: username
it: nome utente

en: Created
it: Creato

en: Success
it: Riuscito

en: Operation
it: Operazione

en: Database username
it: Nome utente database

en: Database password
it: Password database

en: Database name
it: Nome database

en: Port
it: Porta

en: Changed
it: Modificato

en: About
it: Informazioni

en: Database host
it: Host database

en: Database port
it: Porta database
