Multiple databases connection (1.0.1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Edit
ja: 編集

en: Password
ja: パスワード

en: username
ja: ユーザー名

en: Created
ja: 作成

en: Database
ja: データベース

en: Host
ja: ホスト

en: Operation
ja: 操作

en: Database username
ja: データベースのユーザー名

en: Database password
ja: データベースのパスワード

en: Database name
ja: データベース名

en: Port
ja: ポート

en: Changed
ja: 変更済

en: About
ja: アバウト

en: Database host
ja: データベースサーバーのホスト名

en: Database port
ja: データベースサーバーのポート番号

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
