Multiple databases connection (1.0.1) - en to jv translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
jv: Awalan

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Edit
jv: Sunting

en: Password
jv: Sandhi

en: username
jv: jeneng panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Operation
jv: Operasi

en: Database username
jv: Panganggo database

en: Database password
jv: Sandi database

en: Database name
jv: Jeneng database

en: About
jv: Ngenani

en: Database host
jv: Host database

en: Database port
jv: Nomer port database
