Multiple databases connection (1.0.1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Edit
nl: Bewerken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: username
nl: gebruikersnaam

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Success
nl: Succes

en: Operation
nl: Bewerking

en: Database username
nl: Databasegebruikersnaam

en: Database password
nl: Databasewachtwoord

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Port
nl: Poort

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: About
nl: Over

en: Database host
nl: Database-host

en: Database port
nl: Databasepoort

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
