Multiple databases connection (1.0.1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Prefix
ru: Префикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Edit
ru: Редактировать

en: Password
ru: Пароль

en: username
ru: имя пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Database
ru: База данных

en: Host
ru: Хост

en: Success
ru: Успешно

en: Operation
ru: Действие

en: Database username
ru: Имя пользователя базы данных

en: Database password
ru: Пароль к базе данных

en: Database name
ru: Название базы данных

en: Port
ru: Порт

en: Changed
ru: Изменение

en: About
ru: Информация

en: Database host
ru: Хост для базы данных

en: Namespace
ru: Пространство имён

en: Database port
ru: Порт базы данных

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
