Multiple databases connection (1.0.1) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: username
th: ชื่อผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Host
th: โฮสต์

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Database username
th: ชื่อสำหรับเข้าใช้ฐานข้อมูล

en: Database password
th: รหัสผ่านสำหรับเข้าใช้ฐานข้อมูล

en: Database name
th: ชื่อฐานข้อมูล

en: Port
th: พอร์ต

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Database host
th: โฮสต์ของฐานข้อมูล

en: Database port
th: พอร์ตสำหรับติดต่อฐานข้อมูล
