Multiple databases connection (1.0.1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Password
tr: Parola

en: username
tr: kullanıcı adı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Database
tr: Veritabanı

en: Host
tr: Sunucu

en: Operation
tr: İşlem

en: Database username
tr: Veritabanı kullanıcı adı

en: Database password
tr: Veri tabanı parolası

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Changed
tr: Değişti

en: About
tr: Hakkında

en: Database host
tr: Veritabanı sunucusu

en: Database port
tr: Veritabanı port numarası
