Multiple databases connection (1.1.0) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Username
da: Brugernavn

en: Edit
da: Redigér

en: Password
da: Adgangskode

en: username
da: brugernavn

en: Created
da: Oprettet

en: Host
da: Værtsnavn

en: Success
da: Succes

en: Operation
da: Handling

en: Database username
da: Brugernavn

en: Database password
da: Adgangskode

en: Database name
da: Database

en: Changed
da: Ændret

en: About
da: Om

en: Database host
da: Databasevært

en: Database port
da: Databaseport
