Multiple databases connection (1.1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Edit
fa: ویرایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: username
fa: نام کاربری

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Host
fa: میزبان

en: Success
fa: موفقیت

en: Operation
fa: عملکرد

en: Database username
fa: نام کاربری پایگاه داده

en: Database password
fa: گذرواژه پایگاه داده

en: Database name
fa: نام پایگاه داده

en: Port
fa: درگاه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: About
fa: درباره

en: Database host
fa: میزبان پایگاه داده

en: Database port
fa: درگاه پایگاه داده
