Multiple databases connection (1.1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
id: Awalan

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: username
id: namaanggota

en: Created
id: Dibuat

en: Operation
id: Operasi

en: Database username
id: Nama pengguna database

en: Database password
id: Sandi database

en: Database name
id: Nama database

en: Changed
id: Berubah

en: About
id: Tentang

en: Database host
id: Host database

en: Database port
id: Port databases
