Multiple databases connection (1.1.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Password
de: Passwort

en: username
de: Benutzername

en: Created
de: Erstellt

en: Database
de: Datenbank

en: Database prefix
de: Datenbank-Prefix

en: Success
de: Erfolg

en: Operation
de: Aktion

en: Database username
de: Datenbankbenutzer

en: Database password
de: Datenbankpasswort

en: Database name
de: Datenbankname

en: Changed
de: Geändert

en: Database Name
de: Name der Datenbank

en: About
de: Über

en: Database host
de: Datenbankhost

en: Namespace
de: Namensraum

en: Database port
de: Datenbankport

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
