Multiple databases connection (1.1.0) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
fil: Unlapi

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Username
fil: Bansag

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Password
fil: Hudyat

en: Created
fil: Inilikha

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: Database username
fil: Bansag ng database

en: Database password
fil: Hudyat ng database

en: Database name
fil: Pangalan ng database

en: Database host
fil: Host ng database

en: Database port
fil: Port ng database
