Multiple databases connection (1.0.1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: username
hi: सदस्यनाम

en: Created
hi: निर्मित

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Host
hi: होस्ट

en: Success
hi: सफलता

en: Operation
hi: काम

en: Database username
hi: डॉटाबेस उपयोक्ता नाम

en: Database password
hi: डॉटाबेस पासवर्ड

en: Database name
hi: डॉटाबेस नाम

en: Port
hi: पोर्ट

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में

en: Database host
hi: डॉटाबेस होस्ट

en: Database port
hi: डॉटाबेस पोर्ट
