Multiple databases connection (1.1.0) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Password
hu: Jelszó

en: username
hu: felhasználónév

en: Created
hu: Létrehozva

en: Database
hu: Adatbázis

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Success
hu: Sikeres

en: Operation
hu: Művelet

en: Database username
hu: Adatbázis-felhasználó neve

en: Database password
hu: Adatbázis-felhasználó jelszava

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Changed
hu: Módosítva

en: About
hu: Leírás

en: Database host
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Namespace
hu: Névtér

en: Database port
hu: Adatbázis port

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
