Multiple databases connection (1.1.0) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: username
kn: ಸದಸ್ಯರ ಹೆಸರು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Database username
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: Database password
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಪಾಸ್ವರ್ಡ್

en: Database name
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೆಸರು

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Database host
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೋಸ್ಟ್

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್

en: Database port
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಪೋರ್ಟ್
