Multiple databases connection (1.1.0) - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Username
sv: Användarnamn

en: Edit
sv: Redigera

en: Password
sv: Lösenord

en: username
sv: användarnamn

en: Created
sv: Skapad

en: Database
sv: Databas

en: Host
sv: Värd

en: Operation
sv: Funktion

en: Database username
sv: Användarnamn för databasen

en: Database password
sv: Lösenord för databasen

en: Database name
sv: Databasens namn

en: Changed
sv: Ändrad

en: About
sv: Om

en: Database host
sv: Databasserver

en: Database port
sv: Databasport

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
