Multiple databases connection (1.0.1) - en to te translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Edit
te: మార్చు

en: Password
te: సంకేతపదం

en: username
te: వాడుకరి పేరు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Database username
te: డాటాబేసు వాడుకరి పేరు

en: Database password
te: డాటాబేసు సంకేతపదం

en: Database name
te: డాటాబేసు పేరు

en: About
te: గురించి

en: Database host
te: డాటాబేసు అతిథేయి

en: Database port
te: డాటాబేసు పోర్టు
