Multiple databases connection (1.1.0) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Prefix
uk: Префікс

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Edit
uk: Редагувати

en: Password
uk: Пароль

en: username
uk: ім’я користувача

en: Created
uk: Створено

en: Database
uk: База даних

en: Database prefix
uk: Префікс бази даних

en: Host
uk: Хост

en: Success
uk: Успіх

en: Operation
uk: Дія

en: Database username
uk: Ім’я користувача бази даних

en: Database password
uk: Пароль до бази даних

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Port
uk: Порт

en: Changed
uk: Змінено

en: Database Name
uk: Назва бази даних

en: About
uk: Про модуль

en: Database host
uk: Сервер бази даних

en: Namespace
uk: Простір назв

en: Database port
uk: Порт бази даних

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
