Multiple databases connection (1.0.1) - en to ur translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Edit
ur: تدوین

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Database username
ur: ڈیٹابیس کا اسم صارف

en: Database password
ur: ڈیٹابیس کا پاسورڈ

en: Database name
ur: ڈیٹابیس کا نام

en: Database host
ur: ڈیٹابیس ہوسٹ

en: Database port
ur: ڈیٹابیس پورٹ
