Multiple databases connection (1.1.0) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Username
vi: Tên người dùng

en: Edit
vi: Sửa

en: Password
vi: Mật khẩu

en: username
vi: tên đăng nhập

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Success
vi: Thành công

en: Operation
vi: Thao tác

en: Database username
vi: Tên người dùng cơ sở dữ liệu

en: Database password
vi: Mật khẩu cơ sở dữ liệu

en: Database name
vi: Tên cơ sở dữ liệu

en: Port
vi: Cổng

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: About
vi: Giới thiệu

en: Database host
vi: Máy chủ cơ sở dữ liệu

en: Namespace
vi: Miền tên

en: Database port
vi: Cổng cơ sở dữ liệu
