Multiple E-mail Addresses (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Administer
de: Verwalten

en: Operations
de: Aktionen

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Subject
de: Betreff

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Email settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Email
de: E-Mail

en: 1 day | @count days
de[0]: 1 Tag
de[1]: @count Tage

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Expiration
de: Läuft ab nach

en: Confirmation
de: Bestätigung

en: People
de: Benutzer

en: Confirmation URL
de: Bestätigungs-URL

en: Email addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Emails
de: E-Mails

en: Registered
de: Registriert

en: Confirmation code
de: Bestätigungscode

en: Primary
de: Primär

en: Confirmed
de: Bestätigt

en: Unconfirmed
de: Unbestätigt

en: Email Addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Hide E-mail Field
de: E-Mail-Feld ausblenden

en: The email address.
de: Die E-Mail-Addresse.

en: Confirmation settings
de: Bestätigungseinstellungen

en: Confirm email address
de: E-Mail-Adresse bestätigen

en: Resend confirmation
de: Versandbestätigung erneut senden
