Multiple E-mail Addresses (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Administer
it: Amministra

en: Operations
it: Operazioni

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Subject
it: Oggetto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Email
it: E-mail

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Configuration
it: Configurazione

en: Expiration
it: Scadenza

en: Confirmation
it: Conferma

en: People
it: Persone

en: Email addresses
it: Indirizzi email

en: Account
it: Profilo

en: Emails
it: E-mail

en: Primary
it: Primario

en: Attempts
it: Tentativi
