Multipurpose Corporate Profile (8.x-1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (72 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Article
mr: लेख

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: On
mr: वर

en: view
mr: दाखवा

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Message
mr: संदेश

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Updated
mr: सुधारित

en: Picture
mr: चित्र

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Your name
mr: तुमचं नाव

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Photos
mr: छायाचित्र

en: Navigation
mr: आवागमन

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Tools
mr: साधने

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Unpublish comment
mr: अप्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Personal contact form
mr: खाजगी संपर्क अर्ज

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा
