Multipurpose Corporate Profile (8.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (255 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Article
hu: Cikk

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Message
hu: Üzenet

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Archive
hu: Archiválás

en: View
hu: Megtekintés

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: <none>
hu: < nincs >

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Picture
hu: Kép

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Email
hu: E-mail

en: Files
hu: Fájlok

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Footer
hu: Lábléc

en: Your name
hu: Saját név

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Fields
hu: Mezők

en: Photos
hu: Fényképek

en: Items
hu: Tételek

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Desc
hu: Csökk

en: next
hu: következő

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Basic
hu: Alap

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Users
hu: Felhasználók

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Share
hu: Megosztás

en: prev
hu: következő

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Your Name
hu: Név

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Fade
hu: Áttünés

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: News
hu: Hírek

en: Tabs
hu: Fülek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Photo
hu: Fénykép

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: About
hu: Leírás

en: The name of the module.
hu: A modul neve.

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Search index
hu: Keresési index

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Popular tags
hu: Népszerű címkék

en: Blog entry
hu: Blogbejegyzés

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
hu: A <em>Navigation</em> menü a webhely látogatóinak szánt hivatkozásokat tartalmazza. A <em>Navigációs</em> menühöz néhány modul automatikusan hozzáadhat hivatkozásokat.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
hu: A <em>Felhasználói</em> menü a felhasználói fiókhoz kapcsolódó hivatkozásokat tartalmazza. Például „Kijelentkezés”.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
hu: Az <em>Adminisztrációs</em> menü adminisztrációs feladatok hivatkozásait tartalmazza.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Image style
hu: Képstílus

en: Submitter
hu: Beküldő

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.

en: Learn more
hu: További információk

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Nothing
hu: Semmi

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Submission
hu: Beküldés

en: Management
hu: Adminisztráció

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Filtered HTML
hu: Szűrt HTML

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: View larger map
hu: Megtekintés nagyobb térképen

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: 1 place | @count places
hu[0]: 1 hely
hu[1]: @count hely

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Website feedback
hu: Visszajelzés a webhelyről

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Imports default content when a module is enabled
hu: A modul bekapcsolásakor alapértelmezett tartalom is betöltődik

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: Exports a single entity
hu: Egyetlen entitás exportálása

en: The entity type to export.
hu: Exportálandó entitástípus.

en: The ID of the entity to export.
hu: Az exportálandó entitás azonosítója.

en: Write out the exported content to a file instead of stdout
hu: Az exportált tartalom stdout helyett fájlba történő kiiratása

en: Exports an entity and all its referenced entities.
hu: Egy entitás és az összes általa hivatkozott entitás exportálása.

en: Folder to export to, entities are grouped by entity type into directories.
hu: Mappa, amibe exportálunk. Az entitások típus alapján vannak könyvtárakba rendezve.

en: Exports all the content defined in a module info file.
hu: A modul .info fájlában meghatározott tartalmak exportálása.
