Multipurpose Corporate Profile (8.x-1.0-beta5) - en to ca translation catalogue (232 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: Image
ca: Imatge

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: View
ca: Mostra

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: <none>
ca: Cap

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Picture
ca: Imatge

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Submitted
ca: Tramès

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Fields
ca: Camps

en: Photos
ca: Fotografies

en: Items
ca: Elements

en: Last update
ca: Última actualització

en: Plain text
ca: Text pla

en: next
ca: següent

en: Navigation
ca: Navegació

en: Basic
ca: Bàsic

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Blog
ca: Bloc

en: Users
ca: Usuaris

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Share
ca: Comparteix

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Your Name
ca: El vostre nom

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Glossary
ca: Glossari

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: News
ca: Notícies

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Photo
ca: Foto

en: Apply
ca: Aplica

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Your Email Address
ca: El teu correu electrònic

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: About
ca: Detalls

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Web services
ca: Serveis web

en: Embed
ca: Incrustra

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Main menu
ca: Menú principal

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Popular tags
ca: Etiquetes populars

en: Blog entry
ca: Entrada de bloc

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: User menu
ca: Menú d'usuari

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
ca: El menú de <em>Navegació</em> conté enllaços destinats als visitants del lloc. Els enllaços al menú de <em>Navegació</em> són afegits automàticament per alguns mòduls.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ca: El menú d'<em>Usuari</em> conté els enllaços relacionats al compte d'usuari, a més a més, de l'enllaç de 'Sortir'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ca: El menú de <em>Gestió</em> conté enllaços de tasques administratives.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ca: El menú <em>Principal</em> s'utilitza a la majoria dels llocs per a mostrar les seccions principals del lloc, sovint a una barra de navegació superior.

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ca: Introduïu una llista de paraules separades per comes per descriure el vostre contingut.

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Submitter
ca: Remitent

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Upload an image to go with this article.
ca: Carregueu una imatge per anar amb aquest article.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Nothing
ca: Res

en: Master
ca: Mestre

en: Submission
ca: Enviament

en: Management
ca: Gestió

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: 1 place | @count places
ca[0]: 1 lloc
ca[1]: @count llocs

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Configure Image Styles
ca: Configura els estils d'imatge

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha disponibles blocs personalitzats.

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.
