Multistep Form Showcase (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Submit
pt: Enviar

en: Back
pt: Voltar

en: Custom
pt: Personalizado

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Other
pt: Outro

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: City
pt: Município/Concelho

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Gender
pt: Sexo

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Birthday
pt: Aniversário

en: Return
pt: Retornar

en: About
pt: Sobre
