Multistep Form Showcase (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Submit
it: Invia

en: Back
it: Indietro

en: Custom
it: Personalizzato

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Other
it: Altro

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Phone number
it: Telefono

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Birthday
it: Data di nascita

en: About
it: Informazioni

en: Date of birth
it: Data di nascita
