MultiValueField (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Field
ru: Поле

en: General
ru: Общий

en: Index
ru: Индекс

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Display type
ru: Тип отображения

en: Number of fields
ru: Число полей

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ru: Данное поле хранит идентификатор изображения как целочисленное значение.

en: Entity display
ru: Отображение сущности
