MultiValueField (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Field
hi: क्षेत्र

en: ID
hi: आईडी

en: General
hi: सामान्य

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Entity display
hi: इकाई प्रदर्शन
