MultiValueField (8.x-1.0-rc3) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Field
oc: Camp

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Index
oc: Indèx

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
oc: Lo camp emmagazina l'ID d'un imatge coma una valor entièr.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
