Multiversion (8.x-1.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Owner
oc: Proprietari

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Changed
oc: Modificat

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
oc: Lo dorsièr %directory existís pas e no s'ha pogut crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
oc: Lo dorsièr %directory existís mas no s'hi pòt escriure e no s'ha pogut far que s'hi escrigui.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
