Multiversion (8.x-1.0-beta31) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Owner
ar: المالك

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Workspace
ar: منطقة / مساحة  العمل

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ar: استخدم كلمة <strong>OR</strong> بالحروف الكبيرة لتقوم بالبحث عن أيا من كلمتين. مثلا <strong>قطط OR كلاب</strong>.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ar: بحثك يحتوي على العدد من تعابير AND/OR. فقط أول @count مصطلحات تم ادامجهم في هذا البحث.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة

en: Current workspace
ar: مساحة العمل الحالية

en: The workspace name.
ar: أسم منطقة العمل

en: A boolean indicating the published state.
ar: معامل منطقي يوضح حالة النشر.
