Multiversion (8.x-1.0-beta32) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Created
ro: Creat

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Owner
ro: Proprietar

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ro: Se caută după oricare din termeni folosind <strong>SAU</strong>. De exemplu, <strong>câini SAU pisici</strong>.

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ro: Căutarea dumneavoastră a folosit prea multe expresii ȘI/SAU. Doar primii @count termeni au fost incluși în această căutare.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
ro[0]: Trebuie să includeți cel puțin un cuvânt cheie pentru a se potrivi în conținut, și punctuația este ignorată.
ro[1]: Trebuie să includeți cel puțin un cuvânt cheie pentru a se potrivi în conținut. Cuvintele cheie trebuie să fie de cel puțin @count caractere, și punctuația este ignorată.

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Default revision
ro: Revizuire implicită

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă

en: A boolean indicating the published state.
ro: Un boolean care indică starea publicată.
