Multiversion (8.x-1.0-beta33) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Workspace
hi: कार्यस्थान

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hi: आपकी खोज में कई और/या अभिव्यक्ति का इस्तेमाल किया गया है. केवल पहली @count शब्द इस खोज में शामिल थे.

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।

en: Current workspace
hi: वर्तमान कार्यक्षेत्र

en: Administer workspaces
hi: कार्यस्थल का प्रशासन करें

en: Workspace ID
hi: कार्यक्षेत्र आईडी

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन

en: The workspace name.
hi: कार्यक्षेत्र का नाम।

en: The workspace owner.
hi: कार्यक्षेत्र का स्वामी।

en: The time that the workspace was last edited.
hi: वह समय जो कार्यक्षेत्र अंतिम बार संपादित किया गया था।

en: Workspace name
hi: कार्यक्षेत्र का नाम

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
hi: यह सहेजे जाने पर डिफ़ॉल्ट संशोधन था कि नहीं उस का चिन्ह।
