Muser (2.0.0) - en to bs translation catalogue (99 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Administration
bs: Administracija

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Projects
bs: Projekti

en: Project
bs: Projekt

en: Categories
bs: Kategorije

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Attachment
bs: Prilog

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Continue
bs: Nastavi

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Year
bs: Godina

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Sticky at top of lists
bs: Zalijepljen na vrhu liste

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Fields
bs: Polja

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Recent posts
bs: Zadnji članci

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Log in
bs: Prijavi se

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Filters
bs: Filteri

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: English
bs: Engleski

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Member for
bs: Član od

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Languages
bs: Jezici

en: Log out
bs: Odjavi se

en: Blocked
bs: Blokiran

en: User management
bs: Upravljanje korisnicima

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Permission
bs: Dozvole

en: Global
bs: Globalni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: and
bs: i

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Round
bs: Zaokruži

en: Personal contact form
bs: Lični kontakt formular

en: Who's online
bs: Ko je online

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
