Muser (3.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (107 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Email settings
mr: ई-मेल सेटिंग्ज

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project information
mr: प्रकल्पाची माहिती

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: My projects
mr: माझे प्रकल्प

en: Major
mr: मुख्य

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: Text Color
mr: अक्षरांचे रंग

en: Programs
mr: कार्यक्रम

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Year
mr: वर्ष

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Never
mr: कधीही नाही

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Email subject
mr: ईमेलचा विषय(Subject)

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: English
mr: इंग्लीश

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Languages
mr: भाषा

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Hours
mr: तास

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
mr: सद्स्याने शेवटची कृती केल्यापासून या वेळे पर्यंत त्याला ऒनलाईन समजल्या जाईल.

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Who's new
mr: नविन सदस्य

en: Language name
mr: भाषेचे नाव

en: Select language
mr: भाषा निवडा

en: Personal contact form
mr: खाजगी संपर्क अर्ज

en: Who's online
mr: सध्या कोण कोण आलेले आहे?

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा

en: Welcome to [site:name]
mr: [site:name] मध्ये आपले स्वागत
