Muser (3.0.0-alpha5) - en to is translation catalogue (108 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Email address
is: Teldupostbústaður

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Administration
is: Fyrisiting

en: More
is: Meira

en: Tags
is: Frámerki

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Bólkar

en: view
is: vís

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Size
is: Stødd

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Message
is: Boð

en: No log messages available.
is: Eingi gerðalistaboð eru tøk.

en: Password
is: Loyniorð

en: Category
is: Bólkur

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: Preview
is: Undansýning

en: Default
is: Standard

en: Updated
is: Dagført

en: Timestamp
is: Tíðarmerki

en: Attachment
is: Viðfesti

en: User
is: Brúkari

en: Continue
is: Halt áfram

en: Error
is: Feilur

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Year
is: Ár

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Navn á heimasíðu

en: Never
is: Ongantíð

en: Footer
is: Síðufótur

en: Recipients
is: Móttakarar

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Custom
is: Sergjørt

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Severity
is: Álvarsemi

en: Watchdog
is: Vaktarhundur

en: Last update
is: Seinasta dagføring

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: Recent posts
is: Nýggjastu postar

en: Table
is: Talva

en: Role
is: Leiklutur

en: Log in
is: Innrita

en: Blog
is: Blogga

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: @site verður viðlíkahildin í løtuni. Vit burdu verið aftur innan stutta tíð. Takk fyri tolnið.

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Filters
is: Filtur

en: IP Address
is: IP adressa

en: English
is: Enskt

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Member for
is: Limur í

en: Front page
is: Forsíða

en: Languages
is: Mál

en: Log out
is: Rita út

en: Your message has been sent.
is: Tíni boð eru send.

en: Blocked
is: Sperrað

en: User management
is: Brúkaraumsiting

en: @type: deleted %title.
is: @type: strikaði %title.

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Block description
is: Lýsing av blokki

en: Permission
is: Rættindi

en: Language code
is: Málkota

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
is: Ein brúkarin verður mettur at vera á heimasíðuni so mikið leingi eftir at hann seinast vitjaði eina síðu.

en: and
is: og

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Recent blog posts
is: Nýligir bloggupostar

en: Who's new
is: Hvør er nýggjur

en: Language name
is: Navn á máli

en: Select language
is: Vel mál

en: Personal contact form
is: Persónligt kontaktoyðublað

en: Who's online
is: Hvør vitjar nú
